نحوه ی تفت دادن بادام خام در ماهیتابه

نحوه ی تفت دادن بادام خام در ماهیتابه

بادام یک آجیل مقوی است که سرشار از ویتامین و مینرال می باشد. هنگامی که بادام را تفت می دهید نه تنها از ویتامین های بادام کاسته نمی شود بلکه بادام خوشمزه تر هم می شود. شما می توانید بادام را در فر تفت دهید یا اگر زمان زیادی ندارید در یک ماهیتابه روی گاز آنها را تفت دهید. اگر می خواهید طعم بیشتری داشته باشد می توانید هنگام تفت دادن از روغن و ادویه مناسب استفاده کنید.

تفت دادن بادام
مواد لازم :

250 گرم بادام خام, بدون نمک

2/1 قاشق چای خوری روغن زیتون

2/1 قاشق چای خوری نمک دریا

مراحل :

بادام, نمک دریا و روغن زیتون را در یک کاسه ی بزرگ مخلوط کنید. به کمک یک قاشق بادام ها را کاملا به روغن و نمک آغشته کنید.
اگر دوست ندارید از روغن زیتون استفاده کنید می توانید از روغن آووکادو یا روغن کنجد استفاده کنید.

شما هم چنین می توانید از آب یا آب لیمو برای تفت دادن بادام ها استفاده کنید.

برای مخلوط کردن مواد می توانید همه ی مواد را داخل یک پلاستیک زیپی بریزید سپس آن را تکان دهید.

گاز را روی حرارت متوسط تنظیم کنید. توجه کنید که ماهیتابه نباید بیش از حد داغ باشد که بادام ها بسوزند.
برای اینکه متوجه شوید دما مناسب است, دست خود را در فاصله ی 2 تا 3 اینچی بالای ماهیتابه قرار دهید, اگر توانستید برای چند دقیقه دست خود را در آنجا نگه دارید بدون اینکه سریعا بسوزید, یعنی دما متعادل استو

بادام ها را درون ماهیتابه بریزید و به مدت 5 دقیقه آن ها را تفت دهید. هر چند دقیقه بادام ها را هم بزنید و زیر و رو کنید. تا زمانی که بادام ها کاملا تفت داده شوند باید به این کار ادامه دهید.
مراقب باشید تا بادام ها بیش از حد پخته نشوند و نسوزند.

بادام ها را از ماهیتابه خارج کنید و روی کاغذ روغنی دیگری بریزید. به دلیل داغ بودن روغن, بادام ها پس از خارج شدن از ظرف به پخته شدن ادامه می دهند پس باید آنها را به ظرف دیگری منتقل کرد تا نسوزند و بیش از حد نپزند.
اجازه ندهید بادام ها در ماهیتابه سرد شوند زیرا در این مدت ممکن است بادام ها بسوزند.

قبل از منتقل کردن بادام ها به ظرف درب دار اجازه دهید به خوبی سرد شوند. اگر بادام ها را زمانی که گرم هستند در ظرف درب دار نگهداری کنید خیلی زود خراب خواهند شد. صبر کنید تا کاملا سرد شوند سپس آنها را درون یک ظرف شیشه ای یا پلاستیکی نگهداری کنید.

این بادام را در دمای اتاق نگهداری کنید و به مدت 3 الی 4 هفته از آن استفاده کنید.
اگر می خواهید تا 2 سال بادام را نگهداری کنید می توانید بادام ها را درون ظرفی در بسته ای قرار دهید تا بادام ها در مجاورت هوا قرار نگیرند سپس این ظرف را درون فریزر قرار دهید.

منبع : نحوه ی تفت دادن بادام خام در ماهیتابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *