آموزش غذا با قارچ

طرز تهیه غذا با قارچ و سیب زمینی بسیار خوشمزه و عالی

قارج و سیب زمینی از انواع مواد غذایی مقوی و انرژی زا هستند, در ادامه این مطلب طرز تهیه ۲ نوع غذا با قارچ و سیب زمینی را به شما همراهان عزیز و گرامی آموزش خواهیم داد. که امیدواریم از طبخ این غذاهای خوشمزه در منزل لذت ببرید.

با قارچ و سیب زمینی می توانید غذاهای مختلف و خوشمزه ای را در منزل تهیه کنید. انواع غذا با قارچ و سیب زمینی دارای طعم و مزه متفاوت و دوست داشتنی هستند و این نوع غذاها مقوی و انرژی و سالم می باشند.

کوکوی سیب زمینی و قارچ و خوراک قارچ و سیب زمینی و گراتن سیب زمینی و قارچ غذاهای خوشمزه و خوش طعمی هستند و شما می توانید این نوع غذاها را به راحتی و با صرف زمان کمی در خانه تهیه کنید.

قارچ و سیب زمینی را می توانید در پخت انواع غذاها نظیر کوکو و خوراک ها و گراتن و … به کار ببرید. در ادامه روش پخت دو نوع غذا با قارچ و سیب زمینی را مشاهده خواهید کرد.

طرز تهیه کوکوی قارچ و سیب زمینی

مواد لازم

کره : ۲ قاشق غذاخوری
سیب زمینی : ۵۰۰ گرم
قارچ خرد شده : ۱۷۵ گرم
تخم مرغ زده شده : ۱ عدد
سیر له شده : ۲ حبه
روغن : به میزان لازم
آرد : به میزان لازم
نمک : به میزان لازم
فلفل : به میزان لازم
پیاز : ۱ قاشق غذاخوری

آموزش غذا با قارچ

دستور پخت کوکوی قارچ و سیب زمینی

در مرحله اول طرز تهیه کوکوی قارچ و سیب زمینی ابتدا در قابلمه ای مناسب مقداری آب جوش و نمک بریزید سپس سیب زمینی ها را به مدت ۱۰ دقیقه در قابلمه قرار دهید تا پخته شوند بعد از مدت زمان ذکر شده سیب زمینی را آبکش کنید و با کمک پشت چنگال سیب زمینی را له کنید و در گوشه ای قرار دهید.
در مرحله بعدی طرز تهیه کوکوی غذا با قارچ و سیب زمینی کره را در تابه ای مناسبی بریزید تا ذوب شود سپس قارچ و سیر را به مدت ۵ دقیقه در کره تفت دهید و روغن اضافی قارچ و سیر را از تابه خارج کنید سپس سیب زمینی و فلفل و سیر و نمک و قارچ و تخم مرغ و پیاز را با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید و مخلوط مواد را به چهار قسمت تقسیم بندی کنید و هر قسمت را به صورت کوکوی گردی در آورید و آرد روی آن ها بپاشید توجه داشته باشید که مخلوط کوکو باید به خوبی با آرد آغشته کنید سپس روغن را در تابه ای مناسب بریزید و مایه کوکو را در تابه بریزید و کوکو را به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت گاز سرخ کنید تا طلایی شوند. کوکوی قارچ و سیب زمینی را می توانید بعد از سرخ شدن با سالاد سبزیجات و با ماست میل کنید.

طرز تهیه خوراک قارچ و سیب زمینی

مواد لازم برای ۴ نفر

سیب زمینی مکعبی خرد شده : ۶۷۵ گرم
روغن زیتون : ۱ قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای سبز نگینی خرد شده : ۱ عدد
سیر له شده : ۲ حبه
فلفل دلمه ای زرد نگینی خرد شده : ۱ عدد
قارچ نصف شده : ۷۵ گرم
گوجه فرنگی نگینی خرد شده : ۳ عدد
سس وستیشر : ۱ قاشق غذاخوری
ریحان خرد شده : ۲ قاشق غذاخوری
نمک : به میزان لازم
فلفل : به میزان لازم

آموزش غذا با قارچ

دستور پخت خوراک قارچ و سیب زمینی

ابتدا در قابلمه ای مناسب مقداری آب جوش و نمک بریزید سپس سیب زمینی ها را در قابلمه بریزید و قابلمه را به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت گاز قرار دهید بعد از مدت زمان ذکر شده سیب زمینی ها را در آبکش بریزید.
در مرحله بعدی طرز تهیه غذا با قارچ و سیب زمینی روغن را در تابه ای بزرگ به خوبی گرم کنید و به مدت ۱۰ دقیقه سیب زمینی ها را در روغن تفت دهید و به طور مرتب سیب زمینی ها را هم بزنید تا طلایی شوند سیر و فلفل دلمه ای را به سیب زمینی ها اضافه کنید و به مدت ۲ دقیقه دیگر مواد خوراک را تفت دهید سپس قارچ ها را به مواد خوراک اضافه کنید و به مدت ۵ دقیقه مواد را به خوبی تفت دهید سپس سس وستیشر و ریحان را به همراه نمک و فلفل به خوراک اضافه کنید و بعد از آماده شدن خوراک قارچ و سیب زمینی آن را در ظرف مناسبی بریزید و با ریحان تزیین کنید.

منبع:آموزش غذا با قارچ

آموزش غذا با قارچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *