دانلود آهنگ جدید احمد صفایی بنام حس ناب

چگونه انرژی خود را در طول روز حفظ کنیم ؟

 

چگونه انرژی خود را در طول روز حفظ کنیم ؟

هنگامی که روزها به نظر کوتاه می آیند و کار کردن سخت به نظر می رسد, شما نیز به سختی می توانید سطح انرژی خود را حفظ کنید. اگر نمی توانید انرژی خود را در طول روز حفظ کنید, راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید در روز پر انرژی بمانید. سعی کنید صبح ها به محض اینکه ساعت زنگ زد از خواب بیدار شوید و هرچه سریعتر خود را به نور خورشید برسانید.  میان وعده های سالم مصرف کنید و سعی کنید در طول روز آب زیاد بنوشید. هنگامی که در طول روز احساس می کنید انرژی شما رو به افت است, سعی کنید مدیتیشن یا فعالیت فیزیکی انجام دهید.

 

شروع روز

خواب
 1. یک برنامه ی خواب داشته باشید. بدن شما باید ریتم روزانه و چرخه ی خواب منظم داشته باشد. اگر هر روز به موقع می خوابید و به موقع از خواب بیدار می شوید خیلی راحتتر می توانید انرژی خود را در طول روز حفظ کنید.

سعی کنید حتی در روز های تعطیل هم برنامه ی خواب خود را به هم نزنید. حتی یک تغییر کوچک در برنامه ی خواب شما می تواند به راحتی در انرژی شما تاثیر بگذارد.

 1. سعی کنید زنگ صبحگاهی ساعت را به تاخیر نیاندازید. سعی کنید بعد از اینکه ساعت زنگ زد, سریعا از خواب بیدار شوید و چرت های کوتاه نداشته باشید. چرت های کوتاه بعد از زنگ ساعت شما را خسته تر می کند. در حالی که چند دقیقه استراحت اضافی ممکن است وسوسه کننده باشد، اما کیفیت خواب شما را بر هم میزند.

ساعت را دقیقا در زمانی که لازم است بیدار شوید, کوک کنید. در غیر این صورت ممکن است ساعت زنگ بزند و شما احساس کنید هنوز هم کمی زمان برای خواب دارید و چرت بزنید. با این کار مجبور می شوید سریعا از خواب بیدار شوید و آن را خاموش کنید در غیر این صورت ممکن است دیر به کارهایتان برسید.

 1. سریعا خودتان را به نور طبیعی برسانید. نور خورشید یک اثر تحریک کننده بر مغز دارد زیرا صبح را به بدن شما یاد آوری می کند. سعی کنید خود را در معرض نور خورشید قرار دهید. این کار انرژی شما را در طول روز تقویت می کند.

در صورت امکان، پرده ها را در اتاق خواب خود کنار بزنید. با این کار شما در معرض نور خورشید کافی قرار می گیرید. اگر باید قبل از طلوع خورشید بیدار شوید, سعی کنید به کمک نور لامپ نور خورشید را برای خود شبیه سازی کنید.

 1. مقدار کمی کافئین مصرف کنید. مصرف کافئین بالا ممکن است تا آخر شب شما را دچار مشکل کند. با این حال، مصرف مقدار کمی کافئین در اوایل صبح می تواند به تقویت انرژی در روز کمک کند.

صبح یک فنجان قهوه یا چای بنوشید . با این کار در طول روز از سطح هوشیاری بالاتری برخوردار خواهید بود.

 

خوردن و آشامیدن صحیح

صبحانه
 1. صبحانه سالم بخورید. یک صبحانه پر انرژی می تواند انرژی بدن شما را در طول روز حفظ کند. همیشه بعد از بیدار شدن صبحانه بخورید. مصرف یک صبحانه ی سالم شما را در طول روز شاداب و پر انرژی نگه می دارد.

صبحانه ای انتخاب کنید که سرشار از کربوهیدرات و پروتئین باشد تا بتواند به حفظ نیروی بدن شما کمک کند. همانطور که بدن شما به میوه و سبزیجات احتیاج دارد به یک صبحانه ی مقوی نیز احتیاج دارد.

 1. در طول روز آب بخورید. از دست دادن آب بدن می تواند احساس کسل بودن به شما بدهد , بنابراین سعی کنید این مهم را فراموش نکنید. سعی کنید یک لیوان آب با وعده های غذایی مصرف کنید و در طول روز آب بخورید.همیشه در کنار خود بطری آب داشته باشید تا در صورت نیاز سریعا بتوانید مصرف کنید. این کار مزایای زیادی برای بدن شما دارد.
 2. هر روز به بدن خود پروتئین برسانید. باید در وعده های غذایی خود از پروتئین استفاده کنید و میان وعده داشته باشید. پروتئین سوخت عالی برای بدن به شمار می آید و در طول روز شما را پر انرژی نگه می دارد. البته نوع پروتئینی که مصرف می کنید نیز بسیار مهم است. اگر می خواهید پروتئین مصرف کنید به دنبال سالم ترین نوع آن باشید.

بهتر است از منابع پروتئین مانند آجیل و ماهی استفاده کنید.

 1. کربوهیدرات های سالم را مصرف کنید. مردم زیادی فکر می کنند استفاده از کربوهیدرات موجب بی حالی می شود. اما بدن شما برای حفظ انرژی نیاز به کربوهیدرات دارد. کربوهیدرات هایی مانند نان سفید می تواند سطح انرژی شما را کاهش دهد. اما مصرف کربوهیدرات های پیچیده به حفظ انرژی شما در طول روز کمک می کنند.

برچسب های مواد غذایی را بخوانید. کربوهیدرات هایی که حاوی مقدار زیادی فیبر هستند را مصرف کنید.

 1. در طول روز میان وعده مصرف کنید. سعی کنید همراه خود خوراکی داشته باشید تا هر زمان که احساس گرسنگی کردید بتوانید از آنها مصرف کنید. در صورت نیاز مصرف میان وعده های مقوی به افزایش انرژی شما در طول روز کمک می کند.

ماست، میوه، سبزیجات و آجیل مخلوط، گزینه های عالی برای یک میان وعده ی سالم هستند.

شما باید از مصرف میان وعده هایی که حاوی مقادیر زیادی قند هستند, جلوگیری کنید. این میان وعده های به افزایش انرژی شما کمک نمی کنند.

 

مدیریت انرژی

دوچرخه سواری
 1. در طول روز حرکت داشته باشید. نشستن بیش از حد در طول روز می تواند باعث خستگی شود. کمی ورزش می تواند بدن را تحریک کند و به شما احساس پر انرژی بودن می دهد. اگر احساس بی حالی کردید, سعی کنید کمی ورزش کنید. می توانید ورزش های آسان را انتخاب کنید مانند رفتن به پیاده روی.

هر روز کمی ورزش کنید. اگر هر روز بعد از کار به باشگاه بروید انرژی بیشتری هنگام رسیدن به منزل خواهید داشت.

 1. زمان کمی را در معرض نور خورشید قرار بگیرید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند تحریک کننده باشد. اگر شما حداقل 30 دقیقه در روز خود را در معرض نور خورشید قرار دهید بسیار پر انرژی خواهید بود.

بهترین زمان برای دریافت نور خورشید بین ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر است.

 1. مدیتیشن انجام دهید. مدیتیشن استرس را کاهش می دهد. زمانی که در روز احساس افسردگی می کنید کمی مدیتیشن انجام دهید و انرژی خود را مجددا به دست آورید.

لازم نیست هر بار که احساس افسردگی کردید, مدیتیشن 20 دقیقه ای انجام دهید. فرایند این کار ساده است, تنها کاری که باید انجام دهید این است که به مدت 3 دقیقه چشمان خود را ببندید و به تنفس خود دقت کنید. با این کار اندیشه های استرس زا از شما دور می شود.

 

منبع : چگونه انرژی خود را در طول روز حفظ کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *