طرز تهیه ی شکلات سفید ترکیبی Chex

طرز تهیه ی شکلات سفید ترکیبی Chex

شکلات سفید ترکیبی یک میان وعده ی ساده و خوشمزه است. شما می توانید کمی در دستور تهیه و مواد لازم این شکلات تغییر ایجاد کنید و آن را با طعم دلخواه خود درست کنید. این دسر نیازی به فر ندارد و تنها زمان کمی از شما می گیرد. تمام مواد لازم برای تهیه ی این دسر را می توانید از فروشگاه محلی خود خریداری کنید.

مواد لازم :

3 فنجان ذرت Chex

3 فنجان برنج Chex

3 فنجان آجیلی عسلی Chex

1 فنجان M&M

2 فنجان مارشمالو

2 فنجان بادام زمینی کمی شور

2 فنجان پرتزل

20 اونس یا بیشتر شکلات سفید ذوب شده

مرحله اول : آماده سازی محیط کار

 1. مواد تشکیل دهنده را آماده کنید. همه ی مواد ذکر شده را با اندازه های مشخص روی میز بگذارید تا کار برای شما ساده تر شود. یک کاغذ روغنی تهیه کنید.

مرحله دوم : ترکیب مواد خشک

 1. مواد لازم را در یک کاسه بزرگ بریزید . 3 نوع Chex, پرتزل, بادام زمینی, M&M و مارشمالو را داخل یک کاسه ی بزرگ بریزید.
 2. مواد را با هم ترکیب کنید. از یک قاشق برای مخلوط کردن مواد خشک استفاده کنید. به آرامی هم بزنید تا مواد درون کاسه نشکنند. بعد از اینکه مواد به خوبی با هم ترکیب شدند, کاسه را کنار بگذارید.
ترکیب مواد

مرحله سوم : آب کردن شکلات سفید

 1. از یک کاسه متوسط ​​استفاده کنید. پیشنهاد می شود حتما از کاسه ی شیشه ای استفاده کنید زیرا باید شکلات ها را در این ظرف ذوب کنید.
 2. شکلات سفید را درون ماکروویو ذوب کنید. کاسه ی شکلات را درون ماکروویو قرار دهید و آن را به مدت 30 ثانیه روشن کنید.
 3. شکلات سفید ذوب شده را هم بزنید. کاسه را از ماکروویو خارج کنید و با استفاده از چنگال, شکلات های ذوب شده را هم بزنید. مجددا کاسه را درون ماکروویو قرار دهید و آن را به مدت 30 ثانیه ی دیگر روشن کنید. این کار را ادامه دهید تا شکلات ها به طور کامل ذوب شوند.

براساس قدرت ماکروویو شما این مرحله مدت زمان متفاوتی به طول می انجامد. هم چنین اگر ماکروویو شما قدیمی باشد نیز این مرحله طولانی تر خواهد شد. مراقب باشید که شکلات ها نسوزند. اگر شکلات بیش از حد سفت شود و بوی بدی بدهد متوجه سوختن آن خواهید شد.

اطمینان حاصل کنید که شکلات ها به طور کامل ذوب شده باشند زیرا باید آنها را به مواد خشک اضافه کنید. می توانید بعد از اینکه احساس کردید شکلات ها به طور کامل ذوب شده اند, یک چنگال را وارد شکلات ها کنید و از مایع بودن کامل شکلات ها مطمئن شوید.

مرحله چهارم : تهیه ی شکلات

 1. مواد خشک و شکلات سفید را با هم ترکیب کنید. با استفاده از یک قاشق به آرامی مواد را باهم ترکیب کنید, اطمینان حاصل کنید که مواد خشک از شکلات سفید پوشانده شده باشند. همه ی شکلات ها را در یک مرحله روی مواد خشک نریزید.
ترکیب شکلات و مواد خشک

اطمینان حاصل کنید که قبل از سفت شدن شکلات, همه ی مواد خشک شکلاتی شده باشند.

 1. شکلات ها را روی کاغذ روغنی که درون قالب پهن کرده اید بریزید. اطمینان حاصل کنید که شکلات به طور کامل روی قالب پهن شده باشد.
 2. قالب را درون یخچال بگذارید. برای اینکه شکلات ها سفت شوند, آنها را درون یخچال بگذارید.

مدت زمان لازم برای سفت شدن شکلات, به دمای یخچال و دمای شکلات ها بستگی دارد, اما این مرحله معمولا بین نیم ساعت یا بیشتر زمان احتیاج دارد.

 1. هنگامی که شکلات ها به طور کامل سفت شدند آنها را از یخچال خارج کنید. با دست شکلات ها را تکه کنید.
 2. شکلات ها را بسته بندی کنید. شکلات ها را در ظرف درپوش داری بگذارید تا از ورود هوا به آن جلوگیری شود.
 3. شکلات ها را در دمای اتاق و در محیطی تاریک نگهداری کنید. شما می توانید از این شکلات ها به مدت یک هفته استفاده کنید.

منبع : طرز تهیه ی شکلات سفید ترکیبی Chex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *