نحوه ی ایجاد میانبر به یک وب سایت در دسکتاپ ( با استفاده از Chrome )

 

نحوه ی ایجاد میانبر به یک وب سایت در دسکتاپ ( با استفاده از Chrome )

شما می توانید با استفاده از بیشتر مرورگر ها, یک میانبر به وب سایت در صفحه ی دسکتاپ ایجاد کنید. این میانبر ها به شما این امکان را می دهند تا سریعتر بتوانید به یک وب سایت خاص دسترسی پیدا کنید.

 

مراحل

 

  1. مرورگر Chrome را در سیستم ویندوز باز کنید. اگر از مرورگر Chrome استفاده کنید, میانبر مورد نظر از طریق Chrome باز خواهد شد و از آیکون وب سایت استفاده خواهد کرد. این ویژگی در سیستم های Mac وجود ندارد.
  2. روی دکمه ی منوی Chrome کلیک کنید. شما می توانید این دکمه را در گوشه ی سمت راست صفحه مشاهده کنید.
گزینه Add to desktop
  1. گزینه های “More tools” → “Add to desktop ” را انتخاب کنید. پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد.

اگر این گزینه را مشاهده نکردید, نسخه ی جدید Chrome را ندارید. از منوی Chrome گزینه های “Help” → “About Google Chrome” را انتخاب کنید و سپس به روز رسانی در دسترس را نصب کنید.

نام میانبر
  1. برای میانبری که می خواهید ایجاد کنید, یک نام مشخص کنید. به طور پیش فرض, نام میانبر با نام سایت یکسان است. شما می توانید این نام را تغییر دهید.
  2. انتخاب کنید که آیا می خواهید در پنجره ی جدید باز شود یا خیر. اگر گزینه ی “Open as window” را انتخاب کنید, میانبر همیشه در پنجره ی به خصوص خود باز خواهد شد, با این کار میانبر بیشتر مانند یک برنامه عمل می کند. این کار برای سرویس هایی مانند WhatsApp یا Gmail بسیار مفید می باشد.
  3. برای افزودن میانبر روی گزینه ی “Add” کلیک کنید. آیکون جدیدی در صفحه ی دسکتاپ مشاهده خواهید کرد, این آیکون با آیکون وب سایت یکسان می باشد.
باز کردن میانبر
  1. برای باز کردن میانبر روی آن دوبار کلیک کنید. اگر گزینه ی “Open as window ” را انتخاب نکرده باشید, میانبر در پنجره ی مرورگر Chrome باز خواهد شد.

منبع : نحوه ی ایجاد میانبر به یک وب سایت در دسکتاپ ( با استفاده از Chrome )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *