مقایسه تور روسیه با سایر تورهای کشورهای اروپای شرقی | www.travelrussia.ir

مقایسه تور روسیه با سایر تورهای کشورهای اروپای شرقی

 

کشور روسیه دارای دیدنی های بسیار زیادی میباشد و در رنکینگ سازمان جهانگردی (WTTC  ) جزو دیدنی ترین کشور های جهان محسوب میشود . این کشور به عنوان بزرگترین کشور جهان و همچنین سومین کشور پرجاذبه کره زمین معرفی شده است.

با توجه به نزدیکی این کشور به مهین عزیزمان ایران ، از گذشته روابط اقتصادی ، سیاسی و گردشگری بین ایران و روسیه حکم فرما بوده است و این مسئله باعث علاقه بیش از حد مردم کشورمان به ثبت نام در تور کشور روسیه میباشد . از این رو سالانه هزاران نفر در تور روسیه ثبت نام و برای بازدید از این کشور پهناور به روسیه سفر میکنند .

 

کاخ پترهوف
کاخ پترهوف
 

 

طبق گزارش منتشر شده از سازمان گردشگری ، در سال 1395 حدود 70 هزار نفر از ایران به روسیه سفر کرده‌اند و این نشان دهنده پیشرفت چشمگیری روابط گردشگری این کشور میباشد . در واقع اگر کمی دقیق‌تر به بررسی علل رونق بازار گردشگری روسیه بپردازیم به موارد و مزایای فراوانی پی خواهیم برد که هر کدام دلیل محکمی جهت انتخاب روسیه برای سفری آرام و مطمئن میباشند .

حال قصد داریم مقایسه ای دقیق و نه چندان تخصصی نسبت به تور روسیه و سایر تورهای کشورهای اروپای شرقی داشته باشیم :

 

  • موقعیت جغرافیایی ویژه :

شاید برای خیلی از افراد دیدن خورشید در ساعات 22 الی 23 بامداد غیر قابل تصور باشد ، شبی را تصور کنید که خورشید در آسمان است و همه جا روشن است یا چندین روز را تصور کنید که هوا تاریک نشود !” تصورش سخت است زیرا ما در ایران زندگی میکنیم و این شرایط جغرافیایی به هیچ وجه در ایران رخ نمی‌دهد لذا دیدن ” شب های سفید روسیه ” یکی از جذاب ترین تجارب ایرانیان میباشد . در واقع شاید یکی از دلایل حجوم سیل گردشگران برای ثبت نام در تور روسیه شب های سفید آم باشد . در سال گذشته ” تور روسیه شب های سفید ” یکی از پر طرفدار ترین پکیج های مسافرتی به شمار میرفت که نشان از زیبایی وصف ناپذیر شرایط جغرافیایی روسیه میباشد .

 

شب های سفید روسیه
شب های سفید روسیه
 

 

  • معماری متفاوت روسیه :

معماری روسیه ترکیبی از معماری اروپای غربی ، اروپای مرکزی و اروپای شرقی میباشد . در واقع ضرب المثل معروفی هست که بیانگر این موضوع به صورت شفاف است : روسیه رو ببین انگار کل اروپارو دیدی !”
” اندور هاید ” جهانگرد معروف فرانسوی در کتاب سفر به روسیه خود حدود 80 صفحه را به معماری این کشور اختصاص داده است و این کشور را به عنوان تاج اروپا نام گذاری میکند .

 

کلیسای مسیح خونین
کلیسای مسیح خونین
 

 

  • فرهنگ بسیار غنی روسیه :

احترام واژه بسیار مهمی هست که دولت روسیه آن را برای گردشگران خود خرج میکند . شاید بارها شنیده باشید که گردشگران ایرانی در کشور های حاشیه خلیج فارس ، ترکیه ، قبرس ، یونان و … با نامهربانی های متعددی مواجه شده اند ولی آیا تا به حال این موضوعات را درباره افرادی که مسکو ، سن پترزبورگ و یا سوچی سفر کرده اند شنیده اید ؟!
خوشبختانه کارنامه روسیه در رابطه با افرادی که از ایران در تور مسکو ، تور سن پترزبورگ و تور سوچی شرکت کرده اند کاملا پاک است و این مسئله خود انگیزه بزرگی برای دیدن این کشور محسوب میشود .

 

تور روسیه - مسکو و سن پترزبورگ
تور روسیه – مسکو و سن پترزبورگ
 

 

  • اخذ ویزای روسیه به راحت ترین شکل ممکن :

شاید شنیده باشید که برای سفر به خیلی از کشور های اروپایی دغدغه های زیادی برای اخذ ویزا خواهید داشت ، حتی برخی از آنها نیاز به سند ملکی ، پرینت حساب بانکی و … دارند اما روسیه از این قاعده کاملا مستثنی میباشد و شما به راحت ترین شکل ممکن و فقط با 2 قطعه عکس و مشخصات فردی میتوانید ویزای روسیه را اخذ نمایید .

ویزای روسیه
ویزای روسیه
 

 

  • قیمت تور روسیه در قیاس با کشور های هم سطح :

تور قبرس ، تور مجارستان ، تور فنلاند ، تور یونان همه و همه از نظر سرویس دهی با ارفاغ شاید 2 پله از سطح سرویس دهی تور روسیه پایین تر باشند ولی وقتی به قیمت تور روسیه نسبت به قیمت تورهای چنین کشورهایی نگاه میکنیم متوجه به صرفه اقتصادی تور روسیه و تور سوچی نسبت به این کشورها میشویم .

 

جمع بندی : روسیه یکی از بهترین مکان های گردشگری دنیا محسوب میشود که در عین زیبایی بسیار با کیفیت و بصرفه است . شما میتوانید برای بازدید از مکان های تاریخی و جادبه های گردشگری در تور روسیه یا تور مسکو سن پترزبورگ ثبت نام کنید یا برای استراحت و ریلکسینگ در تور سوچی ثبت نام کنید و لحظات آرامش بخشی را در آنجا سپری کنید .

 

منبع : Travel To Russia

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *